Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

Remonto išlaidų deklaravimas: Nuo A-Z

2023-01-17

Jeigu 2019-2021 metais susidūrėte su pastato ar apdailos arba bet kokio remonto (išskyrus daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimą) yra galimybė susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio. Šia lengvata galima pasinaudoti, jeigu sumokėjote už gyvenamosios arba kitos paskirties pastato ar kitos statinio remonto bei apdailos darbus.

Kas yra apdailos darbai?

Prie apdailos darbų yra priskiriami tokie darbai, kaip:

Tokie darbai yra atliekami įsigytuose statiniuose be apdailos ir statinių remonto metu. Pastato ar kito statinio remontu laikomi ir atnaujinimo darbai kurie atliekami pastato ar kito statinio paprastojo ar kapitalinio remonto metu.

Lengvata už inžinerinių sistemų remonto darbus

Už atliktus inžinerinių sistemų remonto darbus taip pat galima pasinaudoti suteikiama lengvata. Prie inžinerinių sistemų remonto darbų priskiriami tokie darbai, kaip – vandentiekio, nuotekų šalinimo, šildymo, vėdinimo, elektros, oro kondicionavimo, dujų, elektroninių ryšių, gaisrinės saugos ir gaisro aptikimo, pranešimo apie jį ir gesinimo, šiukšlių šalinimo, signalizacijos, liftų ir kitos sistemos kartu su jų reguliavimo, valdymo ir automatizavimo įranga.

Būtina pabrėžti, kad prieš pateikiant užklausą lengvatai gauti būtina atidžiai peržvelgti visas nurodytas datas ir pateikti visus reikiamus dokumentus. Tai gali būti priežastis kodėl lengvatos gavimo procesas gali vykti sklandžiai arba su kėblumais, esant reikiamų dokumentų trūkumui. Išanalizavusi dažniausiai gyventojų daromas klaidas, pildant lengvatos  formą yra pastebėta, kad neretai gyventojai pamiršta prie išlaidų pridėti PVM ir sumą už paslaugas ar atliktus darbus nurodo be šio mokesčio. Gyventojai taip pat dažnai deklaracijoje nurodo paslaugas, už kurias lengvata nėra taikoma, arba šių paslaugų ar priemonių kainas pamiršta atimti iš bendros sumos tad reikėtų taip pat įsidėmėti, ar jūsų visi įrašyti atlikti darbai gali pretenduoti į lengvatą.