Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

Plytelių ir laminato sujungimas

2022-08-25

Plytelių ir laminato sujungimas gali būti sudėtingas procesas, nes šios dvi medžiagos turi skirtingus montavimo būdus ir reikalavimus. Daugeliu atvejų nerekomenduojama tiesiogiai jungti plytelių ir laminato, nes dėl šių dviejų medžiagų plėtimosi ir susitraukimo greičio skirtumų gali kilti problemų, tokių kaip deformacija, įtrūkimai ir atsiskyrimas.

Plytelių ir laminato sujungimo būdai

Sujungimas hermetiku

Hermetiko pagrindinė paskirtis yra užpildyti plyšius ir sujungti kelias plokštumas į vieną. Labai svarbu, kad susidariusios siūlės būtų ne didesnės nei 5 mm. Užpildžius tarpus hermetiku svarbu, kad paviršius būtų kuo greičiau išlygintas grandikliu arba pirštu. Užtepus reikia palaukti bent parą, kad medžiaga pilnai išdžiūtų.

Sujungimas slenksčio juosta

Sujungimas tarp plytelių ir laminato slenksčio juosta yra itin estetiškai atrodantis pasirinkimas. Slenksčiai gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų – plastiko, metalo, plastmasės, laminato dangos arba medienos. Norint paruošti slenksčio juostą šmatuokite reikiamą ilgį, jį patrumpinkite ir dėkite slenkstį ant tarpo tarp plytelės ir laminato. Gerai uždėjus profilį išmatuokite tvirtinimo taškus. Tuomet grindyse išgręžkite skyles kaiščiams pritvirtinti bei varžtams įsukti.

Sujungimas skystu kamščiu

Tokiu būdu daryti sujungimą yra beveik tas pats, kas dirbti su glaistu. Klijuose yra kamštienos drožlių formos užpildas. Dėl dviejų medžiagų derinio mišinys turi abiejų pranašumą – jis tvirtai sukimba su dangomis ir palaiko siūlių užpildymo elastingumą. Sujungiant skystu kamščiu nebūtina laminato krašto apdoroti hermetiku, nes kamštinė kompozicija jau turi tokių savybių.

U formos profiliai

Tokio slenksčio įrengimas yra daug sudėtingesnis sprendimas nei paprastas kitos formos profilio montavimas. Statybininkai turi tinkamai sureguliuoti atstumą tarp dviejų grindų dangų. Priešingu atveju, be jungties, bus matomas tarpas, kuris sugadins visą interjero vaizdą. Be to, norint pagerinti situaciją, teks dalį grindų visiškai išardyti.

Laminato ir plytelių sujungimas – esminiai privalumai

Estetinis patrauklumas

Sukurdami sklandų ir vientisą perėjimą tarp laminato ir plytelių, galite pagerinti bendrą grindų estetinį patrauklumą. Tai gali būti ypač svarbu, jei turite vizualiai intensyvų  raštą ar intensyvesnę spalvų paletę.

Saugumas

Netolygus perėjimas tarp grindų medžiagų gali kelti pavojų užkliūti, ypač tiems, kurie turi judėjimo problemų arba turi silpnaregystę. Naudodami perėjimo juostą, galite užtikrinti saugų ir lygų perėjimą tarp laminato ir plytelių.

Patvarumas

Pereinamosios juostelės gali padėti apsaugoti tiek laminato, tiek plytelių kraštus, todėl laikui bėgant sumažėja įtrūkimų rizika.

Lengva priežiūra

Sukūrus sklandų perėjimą, grindų dangos valymas ir priežiūra gali būti paprastesnė ir efektyvesnė, nes nėra tarpų ar įtrūkimų, kuriuose kauptųsi nešvarumai ir šiukšlės.

Rekomendujame, visas vidaus apdailos paslaugas užsisakyti PortalPRO platformoje, taip būsite tikri kokybiškomis pasaugoms, kurių rezultatas džiugins ilgai.