Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

Kaip pasirinkti plyteles voniai?

2022-02-25

Plytelių pasirinkimas ir jų klijavimas yra įprastas namų tobulinimo projektas, galintis pridėti vertės ir estetinio patrauklumo jūsų namams. Nesvarbu, ar norite pakeisti senas ir jau susidėvėjusias plyteles, ar tiesiog norite atnaujinti bendrą vonios dizainą, svarbu žinoti, kaip teisingai pasirinkti plyteles, kad būtų užtikrintas jų ilgalaikiškumas.

Pirmas žingsnis – vonios kambario dizainas ir jo dydis

Pirmiausia turite nuspręsti, kokį dizainą norite sukurti savo vonios kambaryje, tai padės jums pasirinkti plyteles. Pavyzdžiui, jei norite modernaus įvaizdžio, galite rinktis aptakių ir švarių linijų plyteles, o tradiciniam stiliui – dekoratyvinių raštų plyteles.

Kitas svarbus aspektas yra vonios kambario dydis ir kambario forma. Jei jūsų vonios kambarys yra mažas, galite rinktis mažesnės apimties plyteles, kad sukurtumėte erdvės iliuziją. Be to, jei turite netaisyklingos formos vonios kambarį, gali reikėti apgalvoti, kaip pjaustyti ir iškloti plyteles, kad jos tvarkingai išsidėstytų.

Rinkdamiesi plyteles įvertinkite ar jų paviršius nėra itin slidus, nes drėgmė padidina slydimo pavojų, tad netinkamai pasirinkus gali būti slidu arba prireiks kilimėlių. Kita vertus slidesnės plytelės yra paprasčiau nuvalomos.

Dažnai rinkdamiesi plyteles klientai ieško kuo mažiau priežiūros reikalaujančių plytelių spalvos, tačiau spalva tamsi ar šviesi, nesumažina priežiūros, kadangi ant tamsių matosi vandens kalkės, o ant šviesių visi nešvarumai.

Plytelių dydis turi įtakos kiek sujungimo siūlių bus, kurios nuo drėgmės laikui bėgant keičia spalvą ir nėra lengva valyti.

Vonios ilgaamžiškumas ir priežiūra

Renkantis vonios plyteles esminiai veiksniai yra plytelių ilgaamžiškumas bei jų priežiūra. Kadangi vonios kambarys yra labai drėgna aplinka, vertėtų rinktis tokias plyteles, kurios būtų atsparios vandeniui ir lengvai valomos. Porcelianinės, keraminės ir natūralaus akmens masės plytelės yra populiarus vonios kambario pasirinkimas dėl savo ilgaamžiškumo ir mažai priežiūros. Iš esmės plyteles pakankamai lengva prižiūrėti, nes jas reikia tik reguliariai šluoti, siurbti ir nušluostyti. Daugelio rūšių plytelės yra pagamintos iš natūralių medžiagų ir gali būti perdirbamos, todėl jos yra tvarus ir ekologiškas pasirinkimas.

Biudžetas renkantis plyteles voniai

Galiausiai, rinkdamiesi plyteles vonios kambariui, turėtumėte atsižvelgti į savo biudžetą. Plytelių kainos gali labai skirtis priklausomai nuo medžiagos, dydžio ir kokybės. Vis gi yra daug prieinamų variantų, kurie vis tiek gali pasiekti norimą išvaizdą ir funkcionalumą.

Savo vonios kambariui galite pasirinkti tokias plyteles, kurios ne tik puikiai atrodytų, bet ir užtikrintų ilgalaikį patvarumą bei lengvą priežiūrą.

Kad ir kokias kokybiškas plyteles klientai išsirenka, būtina atkreipti dėmesį į meistro darbo kokybę plyteles klijuojant, kadangi nekokybiškai suklijuotos plytelės greitai skilsta, o nelygiai sudėti kampa trūkinėj. Patikėkite plytelių klijavimo darbus specialistams, taip sutaupysite ne tik laiko, o ir pinigų, kurių gali prireikti iš naujo perdaryti nekokybišką darbą.