Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

Kaip nuimti senus tapetus?

2022-05-03

Gyvenime dažnai ateina laikotarpis, kuomet norisi pakeisti aplinką, o dažnu atveju norisi pakeisti aplinką, kurioje gyvename. Ruošiantis daryti kapitalinį remontą ar šiek tiek paįvairinti kambario vaizdą yra puiki galimybė atnaujinti ir senus tapetus. Džiugu, kad šiam darbui atlikti ne visada būtina specialistų pagalba, nes tai galima atlikti savarankiškai, bet turint tam tikrų žinių, kokie žingsniai turi būti atliekami.

Apsaugokite patalpoje esančius baldus

Patalpoje, kurioje bus pradedamas remontas, dažnai būna baldų, kuriuos išnešti būtų sunku, tad prieš pradedant keisti tapetus patalpoje esančius baldus būtina uždengti dažų ir chemijos nepraleidžiančia plėvele arba popieriumi, kuris leistų išsaugoti jūsų mėgstamus baldus. 

Išjunkite elektrą

Taip pat kambaryje, kuriame bus keičiami tapetai, būtina išjungti elektrą ir nuimti visus elektros jungiklius. Darant remontą tamsiuoju paros metu reikėtų pasirūpinti, kad šviesą gautumėte iš kitų kambarių, panaudojus prailgintuvą.

Pradedame nuimti tapetus

Tapetai gali būti vieno sluoksnio arba dvigubo sluoksnio. Jeigu pastebėjote, kad pradėjus nuiminėti tapetus nusiima tik viršutinis sluoksnis, antrą sluoksnį reiktų sudrėkinti kempine su šiltu vandeniu ir po kiek laiko tapetus nuimti mentele arba rankomis. 

Jeigu tapetų kampas nusilupa lengvai, tuomet tapetus nuimti nebus sudėtinga, nes reikės juos imti viena juosta po kitos.

Jeigu tapetai lupasi sudėtingai, vadinasi jie buvo priklijuoti netinkamais klijais. Tokiu atveju reikia karštą vandenį sumaišyti su specialiu tapetų nuėmimo skysčiu arba acto šlakeliu ir padengti visus tapetus. 

Klijų ir popieriaus likučius reikia pašalinti su kempine ir šiltu vandeniu.

Remdamiesi šiais žingsniais senų tapetų nuėmimas nesukels keblumu ir taip pat nereikalaus papildomų išlaidų kviečiant šios srities specialistus.