Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK

Šilumos siurblio sąnaudos (oras vanduo)

2021-03-06

Šilumos siurbliai oras-vanduo pasirenkami vis dažniau. Tokia šildymo sistema užtikrina komfortą, nes namai yra šildomi automatiškai. Vis dėlto, gana dažnai norintiems įsirengti tokią šildymo sistemą kyla įvairių klausimų ir dvejonių, todėl apie šilumos siurblius ir jų sąnaudas papasakosime plačiau.  

Kokie yra svarbiausi šilumos siurblio oras-vanduo privalumai?

  • Šio tipo šilumos siurblius yra labai paprasta įrengti arba integruoti į įprastą šildymo ir karšto vandens paruošimo sistemą;
  • Šiltuoju metų laiku šilumos siurblys oras-vanduo karštą vandenį ruošia ypač mažomis sąnaudomis;
  • Šio tipo šilumos siurblį yra labai paprasta pajungti prie grindinio šildymo arba radiatorinės sistemos;
  • Šildymo išlaidos tampa mažesnės;
  • Katilinę tenka tvarkyti rečiau: čia nebus dulkių ir pelenų;
  • Šildymo sistema oras-vanduo į aplinką neišskiria CO2;
  • Montuojant šį šilumos siurblį nereikia atlikti jokių žemės darbų, taip pat nereikia įrengti kamino ir kuro saugyklos;
  • Šilumos siurblio išoriniai ir vidiniai blokai yra labai kompaktiški;
  • Šildymo įranga nereikalauja priežiūros, todėl namus galima palikti ir ilgesniam laikui;
  • Įranga veikia bet kokiomis oro sąlygomis;
  • Nėra jokio apsinuodijimo pavojaus.

Pasirinkite tinkamą šilumos siurblį

Niekam ne paslaptis, kad šilumos siurblio efektyvumas turi ženklią įtaką šildymo sąnaudoms. Renkantis šilumos siurblį yra svarbu atsižvelgti į jo naudingumo koeficientą, kuris žymimas raidėmis COP (angl. Coefficient Of Performance). Jei naudingumo koeficientas yra 4, tai reiškia, kad elektros sąnaudų ir šilumos santykis yra 1:4. Tokiu atveju šilumos siurblys sunaudoja dalį elektros, o likusią šilumos energiją sugeneruoja iš aplinkos.

Taip pat svarbu atsižvelgti ir į tai, koks yra šilumos siurblio galingumas. Pavyzdžiui, jei pasirinksite 10kW galingumo siurblį, kurio naudingumo koeficientas prie -7 laipsnių temperatūros us 4,2, valandinės elektros sąnaudos bus 2,38kW.

Taigi, svarbu nepamiršti, kad kuo aukštesnis bus naudingumo koeficientas prie žemos lauko temperatūros, tuo mažesni bus elektros sąnaudų kaštai.

Apskaičiuokite reikiamą siurblio galingumą

Kuo erdvesnės yra patalpos, tuo galingesnis turi būti šilumos siurblys. Kad šilumos siurblys būtų tikrai efektyvus, svarbu atsižvelgti į šildomų patalpų dydį, tūrį bei šildomo vandens kiekį. Jei siurblys bus nepakankamai galingas, jam teks pernelyg didelė apkrova, o pageidaujamos temperatūros pasiekimui prireiks daugiau laiko. Jei dvejojate, kokį siurblio galingumą pasirinkti, galima pasinaudoti specialiomis skaičiuoklėmis, tačiau turėkite omeny tai, kad jos parodys tik preliminarų reikiamą galingumą.

Ar šilumos siurblių eksploatavimas reikalauja daugiau kaštų nei kitos sistemos?

Tikrai ne. Jei anksčiau namų šildymui naudojote kietą kurą, šilumos siurblio naudojimas tikrai nepareikalaus didesnių kaštų. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad šilumos siurbliai oras-vanduo gali užtikrinti kur kas didesnį komfortą nei kieto kuro katilai, be to, ši sistema garantuoja saugumą.

Patikėkite šilumos siurblio montavimo darbus prodefionaliems specialistams, kuriuos rasite PortalPRO platformoje.