Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

Vonios kambario remontas: kaina, procesas

2021-09-09

Daugumai žmonių vonios kambarys asocijuojasi su atsipalaidavimu po dienos darbų, vakariniais SPA ritualais prieš einanti šiltai miegoti, arba rytiniu prabudimu šaltame duše.  Malonią ir jaukią atmosferą vonios kambaryje padeda sukurti tinkamas jo išplanavimas ir teisingai parinktas interjero dizainas, kuris yra priimtinas jūsų skoniui. Ruošiantis didelės ar mažos vonios kapitaliniam remontui bute ar name reikėtų atsižvelgti į remontui skiriamą biudžetą ir pagal tai žiūrėti jūsų poreikius atitinkančius interjero sprendimus.

Darbų eiliškumas pradedant vonios remontą

Pradėjus vonios įrengimą arba renovaciją labai svarbu kiekvieno atliekamo darbo eiliškumas. Viena iš pagrindinių rekomendacijų – viską daryti nuo viršaus į apačią, kitaip sakant pradėti nuo apšvietimo, pakabinamų spintelių, veidrodžių. Taip pat rekomenduojama renovuojant vonios kambarį nepalikti jame senų unitazų, maišytuvų ir viso to, kas buvo itin tvirtai pritvirtinta prie sienų ir grindų. Nuimant šiuos vonios baldus jie gali lengvai įskilti, tačiau laikui bėgant maži įtrūkimai gali virsti dideliais ir pridaryti papildomų nemalonumų. 

Vonios įrengimas savarankiškai ar kreiptis į profesionalus?

Šiais laikais daugelis nebijo imtis remonto darbų savarankiškai, kas yra tikrai pagirtina, tačiau, tai neužtikrina, kad darbai bus atlikti tinkamai ir tarnaus ilgus metus. Vonios kambario remontui tinkamai atlikti yra reikalinga nemažai specifinių žinių. Pavyzdžiui – elektriko, santechniko ir plytelių klojėjo darbus rekomenduojama pateikti tai išmanantiems profesionalams. Reikia turėti omeny tai, kad už savarankiškai atliktus darbus jūs turėsite būti atsakingi patys, tad visgi rekomenduojama tai palikti šios srities profesionalams.

Saugumo užtikrinimas būnant duše

Didelį saugumą užtikrins tinkamai parinktos dušo grindų plytelės. Rekomenduojama rinktis nedideles tekstūruotas plyteles, kurios dėl tekstūros neleis jūsų kojoms slysti, kai grindys taps muiluotos ir šlapios.

Dauguma šiuolaikinių vonios plytelių yra lengvai valomos, jose naudojamos medžiagos, kurios atsparios pelėsiui, drėgmei ir dėmėms. Keramikinės ir porcelianinės plytelės turi daugybę įvairių stilių, tad galite derinti skirtingus raštus ir spalvas, kad vaizdas būtų malonus akims. Rekomenduojama rinktis švelnesnes spalvas ir mažiau raštų, kad vaizdas būtų harmoningas ir neapsunkinantis bendro vaizdo. 

Daug kitų praktiškų patarimų jums gali suteikti vonios kambario įrengimo specialistai. Tokiu atveju išvengsite netinkamai padaryto apšvietimo, kuris yra labai svarbi detalė norint jaukiai jaustis vonios kambaryje. Taip pat tokios interjero detalės, kaip spintelės, lentynėlės ar praustuvai taip pat turi būti apgalvoti prieš pradedant remonto darbus.