Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

Vonios kambario įrengimas: kaina, darbų eiga

2022-05-06

Vonios kambarys siejamas su atsipalaidavimu, ryto ir vakaro rutinomis, jaukumu ir malonia aura, tad prieš ruošiantis vonios kambario įrengimo darbams būtina pasiruošti svarbiems žingsniams įrengimo metu.

Vonios įrengimas – pirmi žingsniai

Norint turėti malonią ir jaukią atmosferą vonios kambaryje prieš įrengimą būtina apgalvoti, kokie baldai ir daiktai jums bus reikalingi. Apsvarstykite, ar labiau mėgstate dušą, o galbūt labiau mėgstate šaltais žiemos vakarais gulėti karštoje vonioje ir skaityti knygą? Nuo šio pasirinkimo priklauso ir vonios įrengimas, apšvietimas, vandens maišytuvo vietos.

Taip pat pagalvokite:

  • Ar norite, kad tualetas būtų bendroje erdvėje, o galbūt labiau mėgstate tualetą atskirtą nuo vonios kambario?
  • Ar reikalinga viena kriauklė, o galbūt rytais ir vakarais su antrąja puse ar kitais šeimos nariais ruošiatės kartu, tad dėl šios priežasties reikia dviejų atskirų kriauklių, kad pasiruošimas būtų malonesnis ir operatyvesnis?
  • Kiek reikia veidrodžių ir ar vonios kambaryje bus dedama skalbyklė ir džiovyklė?
  • Ar norėsite šildomų vonios grindų įrengimo?

Visi šie ir daugelis kitų klausimų turi būti apsvarstyti ir priimtas patogiausias ir jūsų biudžetą atitinkantis sprendimas. Turint atsakymus į šiuos klausimus galima pradėti skaičiuoti kiek ir ko reikės, taip po truputį dėliojantis biudžetą.

Apšvietimo įrengimas vonios kambaryje

Šviesa vonios kambaryje turėtų būti neerzinanti, o tiesiog juntama. Žinoma, su apšvietimu galima sukurti ir reikiamą atmosferą – ar norima intensyvensės šviesos vos tik įėjus į vonios kambarį, ar norima prigesintos ir romantiškesnę atmosferą suteikiančios šviesos. 

Vonios kambarys yra erdvė, kuri lygiai taip pat svarbi, kaip ir kitos namų erdvės. Vonioje galima įrengti sistemas, leidžiančias reguliuoti šviesos srautą ir išskirti atskiras zonas. Pagrindinis reikalavimas – pakankamai intensyvi šviesa praustuvo ir veidrodžio zonoje. Ji gali būti iš viršaus ir šonų, tai padeda išvengti šešėlių ant veido. Tinkamiausias sprendimas yra šilto spektro dienos šviesa. Spalvotą šviesą galima naudoti, bet geriau ne veidrodžio zonoje. 

Santechnikos parinkimas vonios kambaryje

Kiekvienas remontas reikalauja papildomų investicijų, dar planuojant vonios kambario remontą vertėtų apgalvoti ir ilgaamžišką santechniką, kuri laikui bėgant tarnautų ilgai ir nesukeltų nelauktų kėblumų ja naudojantis. Rekomenduojama surinkti kuo daugiau informacijos apie rekomenduojamus gamintojus ir taip pat atsižvelgti į kainos ir kokybės santykį renkantis tokią santechniką, kaip:

  • Praustuvai
  • Maišytuvai
  • Rankšluosčių džiovintuvas
  • Dušas arba vonia
  • Vonios ventiliatoriai

Vonios kambario įrengimo kaina

Kaina gali svyruoti nuo pasirinkto gamintojo santechnikos, individualių sprendimų, jūsų poreikių ir vonios kambario kvadratūros. Tikėtina, kad didžiausių investicijų gali pareikalauti gera santechnika arba pasirinktos plytelės, tačiau to turėtų būti tikimasi norint turėti ilgaamžišką vonios kambarį. Papildomų investicijų reikalauja meistrų paslaugos, o jų reikės tiek plytelių klojimui, tiek santechnikai pajungti (dušo trapo monatvimas, vonios įrengimas, dušo įrengimas, vonios ventiliacijos įrengimas), tiek elektrai įvesti

Prieš pradedant atlikti vonios kambario įrengimo darbus reikėtų įsivertinti savo skiriamą biudžetą ir vos pradėjus rinktis visą reikiamą asortimentą stengtis įtilpti į turimus paskirtus finansus. Taip pat rekomenduojama pasiruošti darbų planą, kuris leis nenukrypti ir viską daryti pagal numatytą darbų eiliškumą, taip išvengiant nenumatytų sunkumų ar juolab išlaidų.