Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

Virtuvės sienų apdaila – ką reikėtų žinoti

2022-10-15

Virtuvė yra namų širdis, kur šeima ir draugai susirenka dalintis valgiais ir prisiminti dienos akimirkas, todėl svarbu sukurti jaukią ir funkcionalią erdvę, kuri atspindėtų jūsų asmeninį stilių ir gyvenimo būdą. Vienas iš geriausių būdų tai padaryti yra virtuvės sienų apdaila.

Kokį dizainą ir kokias medžiagas rinktis virtuvėje? 

Prieš pradėdami dekoruoti virtuvės sienas, apsvarstykite bendrą virtuvės dizainą ir kokia turėtų būti virtuvės sienų apdaila. Jei turite modernią virtuvę, galbūt norėsite pasirinkti elegantišką ir minimalistinį sienų dekorą, pavyzdžiui, nespalvotų nuotraukų galerijos sieną arba vieną didelį meno kūrinį. Jei turite tradicinę virtuvę, galbūt norėsite pasirinkti šiltą ir jaukų sienų dekorą.

Apsisprendę dėl norimo virtuvės interjero pasvarstykite dėl tinkamų medžiagų. Kuomet kalbama apie virtuvės sienų apdailą, labai svarbu pasirinkti tinkamas medžiagas. Reikėtų rinktis patvarias ir lengvai valomas medžiagas, tokias kaip klijuojamos sienos plokštelės, dekoratyvinės plokštės, metalas ar stiklas. Šios medžiagos gali atlaikyti virtuvėje įprastą karštį ir drėgmę, o užsitepus jas galima lengvai nuvalyti.

Virtuvės sienų apdaila – dekoras ir funkciniai elementai

Nebijokite derinti skirtingų sienų dekoro tipų, kad sukurtumėte darnų ir įdomų vaizdą. Pavyzdžiui, galite sujungti kelis įrėmintus meno kūrinius su atviromis lentynomis, kuriose yra jūsų mėgstami virtuvės daiktai, tokie kaip dubenys, lėkštės ir stiklainiai. Taip pat galite įtraukti ir funkcinius elementus, pavyzdžiui – galite sumontuoti lentą, kad pakabintumėte virtuvės reikmenis, arba magnetinę peilio juostelę, kad galėtumėte laikyti peilius patogioje vietoje.

Būtina apgalvoti virtuvės sienų apdailos spalvą. Tai labai svarbus bet kurios virtuvės elementas, tad pasirinkite spalvas, kurios dera prie jūsų virtuvės spintelių ir stalviršių, ir pridėkite spalvų su priedais, tokiais kaip indų rankšluosčiai, keramika ir kiti virtuvės reikmenys.

Derinkite virtuvės apšvietimą prie sienų dekoro

Naudokite apšvietimą, kad paryškintumėte sienų dekorą ir galiausiai nepamirškite apšvietimo svarbos pabrėžiant virtuvės sienų apdailą. Apsvarstykite galimybę pridėti keletą gerai išdėstytų šviestuvų ar pakabinamų šviestuvų, kad atkreiptumėte dėmesį į mėgstamą sienų dekorą.

Virtuvės sienų apdaila gali paversti jūsų erdvę iš utilitarinės virtuvės zonos į šiltą susibūrimo vietą. Atsižvelgdami į savo virtuvės stilių, rinkdamiesi patvarias medžiagas, maišydami ir derindami skirtingus elementus, įtraukdami funkcinius elementus, galvodami apie spalvą, kūrybiškai naudodami tapetus ir naudodami apšvietimą sienų dekorui paryškinti, galite sukurti virtuvę, atspindinčią jūsų asmeninį stilių ir skonį.

Daugiau informacijos apie PortalPRO platformos meistrų atliekamus vidaus apdailos darbus čia.