Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

5 Virtuvės remonto pavyzdžiai ir idėjos

2022-05-16

Nėra svarbu, ar virtuvės remontas pažymi jūsų naują gyvenimo etapą, ar įsikraustymą į naują būstą – tiek didelės, tiek mažos virtuvės remontas reikalauja atsakingo ir nuoseklaus darbo. Virtuvės remontas reikalauja didesnių išlaidų, todėl tinkamų baldų ir patalpų parinkimas yra labai svarbus ne tik esamam būsto savininkui, bet ir būsimai turto likutinei vertei. Virtuvė namuose yra vadinama svarbiausia namų vieta, kurioje pasisemiame energijos ir pasiruošiame dienos įššūkiams. Šiai namų erdvei reikia suteikti ypatingą dėmesį. Erdvės dizainas, praktiškumas, sienų dažų spalva ir net spintelių dizainas ar medžiagos – visa tai turi didelę įtaką galutiniam rezultatui. 

Virtuvė, tai vieta jūsų namuose, kuri simbolizuoja šilumą ir meilę, kurią tinkai įrengę jausitės kur kas geriau. Žinoma, prieš pradedant įrenginėti reikėtų susipažinti su idėjomis virtuvės remontui ir pavyzdžiais bei žingsniais, kurie turėtų būti apgalvoti prieš įrengimą.

  1. Prieš pradedant, galvokite strategiškai

Svarbiausia – neskubinkite proceso. Jeigu projektas yra spaudžiamas laiko, tokiu atveju bus daug papildomo ir nereikalingo streso, kuris neleis mėgautis visu įrengimo procesu. Labai svarbu šiame projekte bendradarbiauti su kvalifikuotais specialistais, kurie galės prižiūrėti jūsų projektą. Taip pat reikalingas architektas, kuris padės užbaigti projektą atsižvelgiant į terminą, jūsų biudžetą ir poreikius. 

Svarbu įsidėmėti, kad kiekvienas perdarymas darys įtaką virtuvės remonto kainai, tad atliekant remontą ir įrenginėjant virtuvę rekomenduojama į kiekvieną smulkmeną žiūrėti labai atsakingai. 

  1.  Kokia procesų eiga būnant virtuvėje

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tai nėra taip svarbu, nes iš bendros pažiūros virtuvėje visi elgiamės vienodai, tačiau taip nėra. Projektuojant virtuvę ir visą įrangą, esančią joje, būtina apgalvoti, kokia yra jūsų maisto gaminimo eiga. Ką naudojate dažniausiai, kurioje vietoje  turėtų būti šaldytuvas, kaitlentė, kranas. Taip pat ar turėsite salelę ir ar norite joje gaminti ir tuo pačiu bendrauti su šeimos nariais, ar salelę norite palikti kaip vakarienės stalą, kurioje maisto gaminimo procesai nebus atliekami, tačiau bus tik patiekiami patiekalai? 

Nuostabus virtuvės dizainas džiugins tik pačioje pradžioje, tačiau nepraktiškai išdėstyti virtuvės įrankiai ir įrenginiai po ilgesnio laiko pradės kelti didelių nepatogumų ir jūsų maisto gaminimą gali prailginti kur kas daugiau. 

  1.  Salos įrengimas virtuvėje

Turint kiek didesnę virtuvės kvadratūra patartina apgalvoti salos įrengimą virtuvėje. Virtuvės sala praplečia pačią virtuvės erdvė tuo pačiu ją šiek tiek ir atitveriant nuo svetainės. Taip pat gaminant maistą šeimos nariams ar draugams tai puikiai gelbėja įsilieti į kompanijos pokalbius, tuo pačiu ir ruošiant patiekalus. Dažnu atveju viena virtuvės salos dalis būna naudojama kaip stalas pusryčiams ar vakarienei, tad tai taip pat būtina apsvarstyti pagal jūsų įpročius ir poreikius. 

  1.  Virtuvės apšvietimas

Tikėtina, kad didžioji dauguma dizainerių paklausti apie virtuvės įrengimą pabrėžtu apšvietimą. Tai iš tiesų vienas iš svarbiausių momentų, kurį reikia rimtai apsvarstyti. Žinoma, tobulam rezultatui pasiekti rekomenduojama kreiptis į apšvietimo specialistus, kurie sukauptą patirtį ir žinias panaudos geriausiam rezultatui gauti. Papildomi šviestuvai prie augalų, LED apšvietimas po stalviršiu arba didelis apšvietimas virš virtuvėje esančios salos yra itin rekomenduojami sprendimai norint virtuvę padaryti jaukiausia namų atmosfera. 

   5. Nebijokite suasmeninti virtuvės

Virtuvė bus jūsų namų erdvė, kurioje praleisite daug laiko. Šeimos vakarienės, maisto gaminimas, šventės ar pasibuvimas su draugais turi suteikti jaukią atmosferą, kurioje galite būti ilgą laiką ir nesijausti pavargę.

Kad erdvė būtų jauki jums, rekomenduojama nebijoti ir virtuvės interjerą daryti pagal savo poreikius, pavyzdžiui – galbūt turite daug šeimos nuotraukų? Pirmyn! Pritaikę gražius nuotraukų rėmelius pakabinkite ar pastatykite jas tokioje virtuvės vietoje, kurioje jos netrukdys, tačiaus sukels šiltus prisiminimus ir jaukumo jausmą. Galbūt turite pomėgį žaisti krepšinį arba groti gitara? Su šiomis veiklomis yra gausu įvairių gražių dekoracijų, statulėlių, suvenyrų, kuriuos galite pastatyti vienoje iš atvirų virtuvėje esančių lentynų ir taip nepamiršti, kas gi esate jūs!

Toks virtuvės suasmeninimas ir jaukumo sukurimas pagal savo pomėgius padės virtuvėje sukurti itin jaukios aplinkos vaizdą. Tokiame norėsite būti dažnai ir ilgai leisti savo šeimos vakarus. 

Virtuvės remontas jums turi teikti malonumą, tad norint šiuo procesu mėgautis ir nejausti nereikalingos įtampos reikia pasidomėti laukiančiais žingsniais, kad jie nesukeltų papildomų problemų ar per greit atliktų sprendimų!