Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

Šildymas briketais – kaip kurenti, kodėl verta rinktis

2022-10-10

Artėjant šaltajam žiemos sezonui ir gyvent būste, kuriame yra židinys, gali kilti mintys – ar žiema bus šilta ir židinys bus naudojamas mažai? O galbūt bus itin šalta žiema ir židinio šilumos būstui sušildyti reikės labai daug? Lietuvoje vyraujant šaltoms žiemoms šiluma ir jaukumas namie – vienas pagrindinių poreikių, tad šildymas briketais – idealus pasirinkimas namuose. 

Kodėl verta rinktis šildymą briketais?

Visų pirma – briketai neužima daug vietos ir lyginant su malkomis jie labai patogiai sandėliuojami. Taip pat briketuose nėra oro tarpelių, kadangi jie yra presuojami, o tai sukuria sąlygas jiems daugiau degimo energijos panaudoti virsmui į šilumą. Prieš presuojant pjuvenos yra visiškai išdžiovinamos, todėl briketai gaunami visiškai sausi i priešingai, nei malkas, jų džiovinti papildomai nereikia. Dėl šios priežasties briketai gali būti iki 3 kartų kaitresni, negu malkos, o tai reiškia, kad šaltajam sezonui breketų reikėtų sunaudoti mažiau, negu malkų. 

Ar galima pasigaminti savarankiškai?

Prieš tai minėta, kad briketai yra gaminami juos presuojant, tad natūraliai kyla klausimas – ar įmanoma briketus pasigaminti savarankiškai, o atsakymas – taip! Žinoma, šiam procesui būtina turėti ir atliekų ir presą. Presą galima įsigyti arba pasinaudoti privačių asmenų siūloma briketavimo paslauga. 

Briketų rūšys ir jų bruožai

Yra trys pagrindinės briketų rūšys – medienos briketai, durpių briketai ir saulėgrąžų briketai. Medienos briketai – dėka nedidelės drėgmės pasiekia vidutinį 4300 kcal/kg ir aukštesnį kaitrumą. Nedidelis tokių briketų peleningumas bei gera kaina leidžia jiems išlikti lyderiais tarp briketų rūšių ir taip pat leidžia išlikti ekologišku pasirinkimu.

Durpių briketai – yra kaloringi ir yra vieni iš pigiausių briketų rūšių, tačiau yra stipriau peleningi.

Saulėgrąžų briketai – yra brangiausi, o jų pelenai yra linkę šlakuotis. 

Būtina pabrėžti, kad geriausia, jog jūsų įsigyti briketai būtų sertifikuoti. Tokiu atveju žinosite, ką gaunate ir ko tikėtis. Renkantis briketus galite rasti tokias santrumpas kaip RUF, PINI KAY ir NESTRO. Šie pavadinimai nurodo gamybos liniją, kuria jie buvo pagaminti. Vis gi susidūrus su kėblumais renkantis briketus siūloma šiuo klausimu kreiptis į specialistus.