Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

Seno namo kapitalinis remontas ir restauravimas

2022-07-15

Seno namo kapitalinis remontas ir restauravimas – procesas, kuris yra kur kas paprastesnis, negu, tarkime, sename daugiabutyje esančio buto. Mintyje turime visą procesą, jog sename name nereikės gauti leidimų už sienų griovimą, pergyventi dėl už sienos esančių kaimynų leidimų atlikti remontą ar keičiant langų dydžius. Atliekant kapitalinį namo remontą visa eiga yra kur kas lengvesnė ir leidžianti priimti daugiau sprendimų.

Nuo ko pradėti?

Visgi norint pradėti seno namo kapitalinį remontą ar restauravimą reikėtų turėti visą eiga atvaizduotą brėžinyje. Tam nereikia įmantrių įgūdžių ar kompiuterinių žinių, nes užteks viską nusibrėžti ir atvaizduoti dideliame popieriaus lape. 

Antrasis žingsnis – turint išsamų brėžinį, kuriame matysite, kaip įsivaizduojate restauruotą namą ar jo vidines patalpas būtina apeiti visą namą. Peržvelkite namo išorės, vidaus situaciją ir įvertinkite silpnąsias namo vietas (atsiradusius pajuodavimus sienose, pelėsį ir pan.). Visgi esant pelėsiui reikėtų pradėti tvarkyti jo atsiradimo priežastį, tad tam dažnu atvėju padeda namo apšiltinimas, o vėliau prieinama ir prie interjero dizaino. 

Namo vidaus renovacija

Svarbiausia – neskubinkite proceso. Jeigu projektas yra spaudžiamas laiko, tokiu atveju bus daug papildomo ir nereikalingo streso, kuris neleis mėgautis visu įrengimo procesu. Labai svarbu šiame projekte bendradarbiauti su kvalifikuotais specialistais, kurie galės prižiūrėti jūsų projektą. Taip pat reikalingas architektas, kuris padės užbaigti projektą atsižvelgiant į terminą, jūsų biudžetą ir poreikius. 

Kapitalinio remonto kaina

Peržvelgus visą namo projektą ir norint apskaičiuoti namo statybų kaštus bei gauti patarimų, kurie padėtų sumažinti renovacijos išlaidas, rekomenduojama kreiptis į profesionalų sąmatininką. Sąmatininkas padės viską apskaičiuoti. Taip pat norint, kad visa renovacijos eiga vyktų sklandžiai ir būtų nuolat prižiūrima, kas padėtų išvengti nesklandumų ir broko, rekomenduojama samdyti projektų vadovą, kuris tuo pasirūpins. 

Svarbu įsidėmėti, kad kiekvienas atsainiai priimtas sprendimas ateityje gali reikalauti papildomų išlaidų. Atliekant renovaciją ir įrenginėjant namą rekomenduojama į kiekvieną smulkmeną žiūrėti labai atsakingai.