Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

Remonto darbai daugiabutyje

2022-01-25

Įsigijus būstą daugiabutyje dažnu atveju būna reikalingas buto remontas. Kad tai nesukeltų nepatogumų tiek jums, tiek jau gyvenantiems ar gal būt besiruošiantiems gyventi kaimynams būtina žinoti tam tikras taisykles, kada galima daryti remontą daugiabutyje. Kadangi vadovaujantis taisyklėmis nereikės bijoti kaimynų piktų žvilgsnių ar nemalonių replikų. Norint to išvengti prieš pradedant buto remontą daugiabutyje  reikia atlikti tam tikrus žingsnius, kurie palengvins visą procesą.

Laikas, kuriuo galima atlikti remontą 

Dažniausiu atveju remonto darbų laikas daugiabutyje yra leidžiamas darbo dienomis nuo 7 val. ryto iki 19 val. vakaro, o savaitgali ir švenčių dienomis nuo 9 val. ryto iki 17 val.. Nepaisant šio nustatyto laiko ir skleidžiant bet kokį triukšmą po 19 val. gresia bauda nuo 20 iki 80 Eur, kadangi tai yra ramybės trukdymas ir viešosios tvarkos pažeidimas. 

Sienų griovimas be leidimo negalimas

Vis dar išlikusiuose sovietiniais laikais pastatytuose daugiabučiuose dažnu atveju norima pakeisti buto išplanavimą. Būtina žinoti, kad net ir mažiausias sienos sujudinimas gali padaryti didelę įtaką visam daugiabučiui. Sienų griovimui pradėti yra privalomi leidimai, kuriais reikia pasirūpinti prieš pradedant darbus. 

Kurios sienos bute yra laikančiosios yra pažymėta daugiabučio projekte, kurį saugo namo bendrijos pirmininkas arba administratorius. Vis gi jeigu nėra galimybės pamatyti namo projekto  reikėtų kviesti paskirtą namo techninį prižiūrėtoją ar kitą ekspertą, kuris įvertintų ar norima pertvarkyti konstrukcija nėra laikančioji, kurios griauti negalima. 

Paprasto (ne kapitalinio) remonto reikalavimai

Kuomet numatomas remontas yra ne kapitalinis (be sienų griovimo), leidimų jam nereikia. Taip pat nėra būtina gauti gyventojų sutikimo dėl būsimų remonto darbų. Jeigu planuojama pašalinti tik nelaikančiąją konstrukciją ar mažą jos dalį, perdažyti buto sienas arba atlikti kitus buto apdailos  darbus buto viduje, nėra reikalingas nei projektas, nei gyventojų sutikimas. Žinoma, reikėtų atsižvelgti į tai, kad atliekant remontą visos kylančios dulkės ir triukšmas taip pat neturėtų trukdyti gyventojų.

Visgi pradedant organizuoti daugiabutyje esančio buto remontą reikia pasidomėti kiekvienu žingsniu, kurį turite atlikti prieš pradedant darbus. Tai padės darbus atlikti sklandžiai, bet jokių nenumatytų trukdžių ir taip pat palaikyti draugišką ir gerą santykį su savo kaimynyste.