Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

Pranešimas apie remonto darbus ir leidimas

2022-11-06

Daugumai žmonių, gyvenančių daugiabučiuose, yra tekę susidurti su nemalonia situacija, kuomet šalia gyvenantys kaimynai atlieka buto remontą ir skleidžia didelį ir erzinantį triukšmą. Tam, kad nesulauktumėte piktų kaimynų žvilgsnių apie planuojamą remontą reikia žinoti tam tikrus dalykus, tokius, kaip – leidžiamas laikas remontams atlikti, reikiami leidimai ir daug kitų niuansų. 

Kada reikalingas leidimas?

Leidimas yra būtinas, kuomet planuojami atlikti daugiabučio namo paprastojo remonto darbai, kuomet yra keičiama pastato išvaizda. Pavyzdžiui – įstiklinami balkonai ar lodžijos, keičiama fasado spalva, fasado elementų keitimas ar naujų įrengimas, esamų angų pastato fasade užtaisymas ir pan. Taip pat leidimas yra privalomas, kuomet įrengiamos ar pertvarkomos daugiabučio namų dujų, šildymo ar elektros bendrosios inžinerinės sistemos. 

Dažnu atveju, kuomet planuojama atlikti buto remonto darbus tačiau remonto metu nebus:

  • pertvarkomos ar griaunamos statinio laikančiosios konstrukcijos,
  • keičiama pastato išvaizda,
  • perdaromos bendrosios inžinerinės sistemos,

leidimai remonto darbams neprivalomi, taip pat neprivalomi ir kitų butų savininkų sutikimai. 

Tais atvejais, kuomet yra reikalingas leidimas, atliekamų remonto darbų teisėtumą kontroliuoja Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija. Ji pagal jai priskirtą kompetenciją tikrina vykdomus statybos darbus, jų atitikimą suderintam projektui, pagal kurį buvo išduotas leidimas. 

Kuomet atliekant buto remonto darbus leidimas nėra reikalingas, atliekamų remonto darbų teisėtumą kontroliuoja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Būsto administravimo skyrius. Jis atlieka statinių naudojimo priežiūrą ir tikrina, kaip statinių naudotojai vykdo nustatytus statinių naudojimo pagal paskirtį. Taip pat tikrina galimai pažeistus statinių saugos reikalavimus vykdant buto remonto darbus.

Laikas, kuriuo galima atlikti remontą 

Dažniausiu atveju remonto darbų laikas daugiabutyje yra leidžiamas darbo dienomis nuo 7 val. ryto iki 19 val. vakaro, o savaitgali ir švenčių dienomis nuo 9 val. ryto iki 17 val.. Nepaisant šio nustatyto laiko ir skleidžiant bet kokį triukšmą po 19 val. gresia bauda nuo 20 iki 80 Eur, kadangi tai yra ramybės trukdymas ir viešosios tvarkos pažeidimas. 

Būtina pabrėžti, kad visgi norint atlikti bute smulkius remonto darbus prieš pradedant būtinas pranešimas dėl remonto darbų Vilniaus miesto sav. administracijos Administracinės veiklos skyriui. Taip pat atsižvelgus į išvardintus nurodymus būsite ramūs, kad nekils papildomų nesklandumų dėl remonto keliamo triukšmo ar kaimynų nepasitenkinimo.