Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

Kiek kainuoja namo projektas?

2021-02-02

Namo projekto rengimas – labai svarbus statybų etapas, kuriam vertėtų skirti ypatingą dėmesį. Planuojantys pradėti statybas gana dažnai kelia klausimą, kiek gali kainuoti namo projekto rengimas, tačiau svarbu suprasti, kad projekto rengimo įkainiams gali turėti įtakos daugybė įvairių veiksnių, kuriuos netrukus aptarsime.

Nuo ko priklauso namo projekto kaina?

Kainai gali turėti įtakos šie veiksniai:

 • Pasirinktas objekto dydis: natūralu, kad didesnių statinių projektavimas reikalauja kur kas daugiau laiko, taigi, tai atsiliepia ir projekto kainai;
 • Projekto sudėtingumas: klientai neretai užsako sudėtingų konstrukcijų objektų projektavimą, be to, gali būti projektuojamas ne tik gyvenamasis namas, bet taip pat ir pirtis, ūkinis pastatas, garažas, ir t.t.;
 • Sklypo reljefas: jei namas projektuojamas šlaite, projekto kaina gali būti didesnė nei tada, kuomet namo statybos numatomos lygiame sklype;
 • Sklypui taikomos apsaugos zonos ir kitos specialiosios sąlygos;
 • Papildomos paslaugos: taip pat gali būti užsakomas kraštovaizdžio projektavimas, rengiamas kelio projektas, interjero projektas, atliekami geologiniai tyrimai, ir t.t.;
 • Šiandien namo projekto rengimo kainos prasideda nuo 900 eurų, tačiau tai yra labai individualu. Nereikėtų pamiršti, kad kainą sudaro ne vien tik projekto parengimas, bet taip pat ir įvairūs papildomi darbai. Pavyzdžiui, jei rengiamas iki 100 kvadratinių metrų ploto namo projektas, namo projekto kaina gali siekti maždaug 2700 €, jei rengiamas nuo 110 iki 150 kvadratinių metrų ploto namo projektas, jo kaina gali siekti 3200 €, 150-200 kvadratinių metrų namo projekto kaina sieks 3600 €. Kuo daugiau pageidavimų turi klientas, tuo aukštesnė yra ir projekto kaina.

Ką svarbu žinoti dar prieš rengiant namo projektą?

Prieš pradedant rengti gyvenamojo namo projektą reikia turėti sklypo, kuriame bus statomas namas, topografinį planą. Dažniausiai šio plano parengimo kaina svyruoja nuo 150 iki 300 eurų, o plano parengimo trukmė siekia 2-3 mėnesius.

Kai jau turėsite topografinį planą, galėsite pereiti prie kito žingsnio, – grunto geologinių tyrimų atlikimo. Šiuos tyrimus atlieka geologai, kurių nustatyti įkainiai gali svyruoti nuo 500 iki 600 eurų. Darbų atlikimo trukmė siekia 2-3 mėnesius.

Kitame etape jau bus galima pradėti rengti namo planą, o tuomet, kai projektas bus pateikiamas tikrinimui, į VMI sąskaitą reikės pervesti 93 € mokestį.

Kokia yra minimali individualaus namo projekto sudėtis?

Namo projektas apima šias dalis:

 • Architektūrinė dalis;
 • Sklypo sutvarkymo dalis;
 • Konstrukcinė dalis;
 • Lauko vandentiekio ir nuotekų dalis;
 • Lauko elektros tinklų dalis (jei tą atlieka ESO, ši dalis nėra privaloma);
 • Pastato projektas energinio naudingumo nustatymui.

Papildomų paslaugų įkainiai

Jei klientai turi tam tikrų papildomų pageidaujamų, kaina yra skaičiuojama atskirai. Pavyzdžiui, projektiniai pasiūlymai papildomai kainuos apie 600 eurų, kelio projektas – apie 250 €, sąmatos parengimas – 150 €, interjero projektavimas – maždaug 25 €/m2.