Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

Kaip klijuoti plyteles ant grindų arba sienų?

2023-01-06

Plytelių klijavimas ant grindų ar sienų vonioje gali būti šiek tiek bauginanti užduotis tiems, kurie niekada to nėra darę. Tačiau, išsigąsti nevertėtų, nes naudojant tinkamas medžiagas, įrankius, technologijas ir turint bazines plytelių klijavimo žinias, tai yra gana lengvas projektas, kurį galima bandyti atlikti savarankiškai. 

Žingsniai, kurie lydės projekto metu

Paviršiaus paruošimas

Paviršius, ant kurio bus klijuojamos plytelės, turi būti švarus, sausas ir be jokių šiukšlių ar nešvarumų. Jei reikia, nušlifuokite esančius nelygumus, kad plytelės klijuotusi lygiai.

Paviršiaus išmatavimas

Išmatuokite visą paviršių, kad nustatytumėte reikalingų plytelių skaičių. Taip pat suplanuokite išdėstymą pradėdami nuo centro ir eidami į išorę, kad užtikrintumėte subalansuotą išvaizdą. Išdėstymą patartina pasižymėti lengvai nuvalomos kreidos linijomis.

Užtepkite klijus

Mentele užtepkite klijuojamų plytelių klijus ant nedidelės paviršiaus dalies. Tolygiai paskirstykite klijus, tačiau neuždenkite per didelio ploto iš karto, nes klijai gali spėti per greitai išdžiūti prieš klojant plyteles.

Plytelių klojimas

Klojant plyteles stipriau jas prispauskite į užteptus paviršiaus klijus, bei naudokite specialius plytelių tarpiklius, kad visos plytelės būtų išdėstytos tolygiai. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar plytelių nereikia pjaustyti, kad jos tiktų paviršiaus kampuose.

Papildomi patarimai, kuriuos reikėtų atsiminti

  • Naudokite naudojamų plytelių tipui tinkamus klijus. Pavyzdžiui, kai kurioms plytelėms reikia specialių klijų, skirtų naudoti drėgnose vietose.
  • Prieš glaistymą leiskite klijams visiškai išdžiūti. Patikrinkite gamintojo nurodymus dėl džiovinimo laiko.
  • Naudokite plytelių tarpiklius, kad plytelės būtų tolygiai išdėstytos.

Galima teigti, kad plytelių klijavimas yra įdomus ir kūrybiškas būdas bet kokiam paviršiui suteikti naujos išvaizdos. Nors tai gali atrodyti nelengva užduotis, atlikus šiuos veiksmus ir atkreipus dėmesį į patarimus, procesas bus daug lengvesnis. Neskubėkite ir atkreipkite dėmesį į detales, kad jūsų plytelių paviršius atrodytų puikiai ir tarnautų ilgus metus. Nesvarbu, ar klijuojate plyteles virtuvėje, vonios sienoje ar prieškambario grindyse, plytelių klijavimas bet kurią erdvę pavers gražia ir stilinga aplinka.