Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

Įtempiamos lubos ar gipsas: kas geriau ir pigiau?

2023-03-13

Įtempiamos lubos ir gipsas yra populiarūs vidaus lubų apdailos pasirinkimai, ir kiekvienas turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau dažnu atveju galutinį sprendimą priimti sunku, nes jam priimti neužtenka turimų žinių – kuris pasirinkimas ir kokiam atvejui yra tinkamesnis.

Įtempiamos lubos

Įtempiamos lubos (arba kitaip vadinamos – pakabinamos lubos) yra pagamintos iš lanksčios medžiagos, kuri ištempiama per visą kambarį ir tvirtinama prie rėmo. Įtempiamų lubų yra įvairių spalvų, tekstūrų ir raštų ir gali būti pritaikytos bet kokiai erdvei – tiek didesnei, tiek mažesnei. Tai labai patogus ir dažnas pasirinkimas senos statybos namuose, kuomet norima išsaugoti lubų aukštį ar paslėpti esančius nelygumus, tačiau yra tinkamos ir naujos statybos namuose, nes po jomis galima paslėpti inžinerines komunikacijas. 

Įtempiamų lubų didelis privalumas – jos yra labiau atsparios puvimui, korozijai, vandens garams ir grybeliui bei yra lengvai valomos, tad dėl šios priežasties yra idealiai tinkamos drėgnoms patalpoms tokioms kaip virtuvė ar vonios kambarys. Taip pat įtempiamos lubos yra itin lengvai įmontuojamos, tad tam dažnai net neprireikia išnešti patalpoje esančių baldų.

Tačiau įtempiamos lubos nėra geras pasirinkimas itin dideliam lubų plotui, kadangi norėdami įrengti daugiau papildomų apšvietimo taškų ar atsiradus įtrūkimui, reikės keisti viso ploto įtempiamas lubas.

Įtempiamų lubų montavimas

Gipso lubos

Gipso lubos gaminamos iš gipso kartono plokščių, kurios yra tvirtinamos prie metalinio karkaso. Jos yra dažomos arba padengiamos glaistu, tad tai užtrunka ilgiau lyginant su įtempiamų lubų įrengimu, nes gipso lubų dažymas gali užtrukti net ir keletą savaičių. Minusas – dažomos gipso lubos dažnu atveju nepaslepia lubų nelygumo, tad po kurio laiko gali tekti perdažyti. 

Gipso lubų išskirtinumas, kad jos gali suteikti luboms išskirtines formas t.y. galite išgauti 

Gipso lubos yra atsparios ugniai, todėl jos yra geras pasirinkimas komerciniams pastatams ir kitoms didelės rizikos zonoms. Taip pat norint sumontuoti apšvietimą naujoje lubų vietoje – tai nebus problema, nes nereikės keisti visų lubų (kaip įtempiamas lubas), tereikės lubose išgręžti skylę, kurioje norėsite jį įrengti. 

Įtempiamų lubos ir gipso lubos – kas pigiau?

Kalbant apie kainą, įtempiamos lubos paprastai yra pigesnės nei gipso lubos, ypač didesnėms erdvėms. Tačiau kaina gali skirtis priklausomai nuo konkrečių naudojamų medžiagų, taip pat nuo įrengimo sudėtingumo bei patalpos kvadratūros. 

Galų gale pasirinkimas tarp įtempiamų ir gipsinių lubų priklausys nuo jūsų biudžeto, estetinių pageidavimų ir konkrečių jūsų erdvės poreikių. Jei ieškote labiau ekonomiško varianto ar  išskirtinių lubų su įvairiais piešiniais ar spalvomis, įtempiamos lubos gali būti labai geras pasirinkimas. Jei ieškote ateityje papildomų darbo nereikalaujančio sprendimo (keičiant apšvietimo taškus) ir ugniai atsparesnio varianto, gipso lubos gali būti tinkamesnis pasirinkimas.

Nusprendus kokias lubas norite turėti – itempiamas ar gipso plokščių lubas, ne mažiau svarbus kokybiškas jų montavimas užtikrinantis, kad lubos jus džiugins ir tarnaus ilgai.

Daugiau informacijos apie PortalPRO platformos meistrų atliekamas paslaugas galite rasti ir užsisakyti: