Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

Metas deklaruoti gautas pajamas, vykdant individualią veiklą

2021-04-09

Prasidėjus pajamų deklaracijos laikotarpiui, „PortalPRO“ primena platformoje dirbantiems meistrams deklaruoti savo pajamas. Tai padaryti nesudėtinga, kadangi „Valstybinės mokesčių inspekcijos“ duomenų sistemoje jau pateikta visa informacija apie „PortalPRO“ platformoje meistrų suteiktas paslaugas. Tereikia pasitikrinti, ar pajamos atsispindi 100 proc.

Kaip ir kiekvienais metais pavasario laikotarpiu nuolatiniai Lietuvos gyventojai, kurie buvo įregistravę individualią veiklą pagal pažymą (net ir tuo atveju, jei pajamų negavo), turi deklaruoti pajamas.

Tai padaryti galima keliais būdais:

1) prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos galite čia.

2) Atvykus į artimiausią teritorinį valstybinės mokesčių inspekcijos padalinį (skyrių adresai ir telefonai skelbiami interneto tinklalapyje).

Dėl pandemijos laikotarpio, rekomenduojama tai padaryti internetu. Visą eigą, kaip sklandžiai patikrinti jau suformuotą jūsų deklaracijos formą ir ją pateikti, žingsnis po žingsnio rasite čia.

Svarbu, kad teikiant deklaraciją, joje atsispindėtų visos pajamos, kurios buvo gautos iš klientų, priėmus užsakymus „PortalPRO“ platformoje. Patogu tai, kad nereikia nieko įrašyti savarankiškai, tik patikrinti, ar visos pajamos pateiktos.

Deklaraciją būtina pateikti ir tiems, kurie pajamų 2020 metais negavo, bet turėjo įregistravę individualią veiklą pagal pažymą. Tokiu atveju, tikrinant suformuotą deklaracijos dokumentą, būtina įrašyti, kad tais metais iš individualios veiklos pagal pažymą gauta 0 Eur pajamų.

Svarbu nepamiršti, kad deklaruoti ir sumokėti reikalingus mokesčius reikia iki š.m. gegužės 3 dienos.