Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

Individuali veikla: nuo ko pradėti?

2021-11-04

Ne vienam, dar niekada neturėjusiam individualios veiklos pažymos, jos įregistravimas atrodo itin sudėtingas ir painus procesas. Visgi, viskas nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio – tereikia vadovautis pateikiama atmintine. Taigi, nuo ko pradėti?

Jeigu artimiausiu metu planuojate registruotis PortalPRO platformoje ir teikti paslaugas, tam reikalinga individualios veiklos pažyma, o prašymą dėl pažymos išdavimo reikia pateikti ne vėliau kaip tos veiklos vykdymo pradžios dieną.

  • Pasirinkite, kokiu būdu norėsite pateikti prašymą dėl individualios veiklos pažymos išdavimo.

Prašymą galima pateikti nuvykus į VMI skyrių, paštu ar elektroniniu būdu per Mano VMI sritį. Norint pažymą pateikti elektroniniu būdu, būtina naudotis elektronine bankininkyste.
Jeigu nuspręsite nutraukti vykdomą veiklą, reikės pateikti VMI prašymą, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po veiklos nutraukimo dienos.

Fizinių asmenų veiklos įregistravimą/išregistravimą/duomenų keitimą mokesčių mokėtojų registre rasite čia.
Pagal išduodamą pažymą galima vykdyti bet kokio pobūdžio veiklą, išskyrus tam tikrus atvejus kai yra privaloma įsteigti įmonę arba turėti leidimą suteikiantį teisę verstis tos rūšies veikla.

  • Jeigu nusprendėte prašymą pateikti elektroniniu būdu, sekite šias nuorodas:

Prisijungiate per Mano VMI sritį (pasirenkate banką) -> Individuali veikla -> Pažymos -> Individualios veiklos registravimas/nutraukimas.

Vienas iš svarbesnių klausimų, kokią veiklos rūšį turėčiau pasirinkti?

Taigi, jeigu nesate tikras kokią veiklos rūšį pasirinkti, galite paskambinti į VMI aptarnavimo skyrių, kuriame darbuotojai patars ir padės priimti teisingą sprendimą.

Kokie mokesčiai ir kaip yra mokami?

Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, pajamų mokestis sumokamas nuo faktiškai gautų metinių individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų. Apskaičiuojant apmokestinamąsias pajamas iš uždirbtų pajamų galima atimti leidžiamus atskaitymus (išlaidas patirtas pajamoms uždirbti). Taikant supaprastintą tvarką, leidžiamais atskaitymais galima pripažinti fiksuotą dydį t. y. 30 proc. gautų individualios veiklos pajamų. Pasibaigus metams asmenys deklaruoja savo pajamas, bei sumoka nustatytus mokesčius.

Asmuo, vykdantis individualią veiklą pagal pažymą, turi pildyti pajamų-išlaidų apskaitos žurnalą, taip pat prekių ar paslaugų pirkėjams privalo išduoti vieną iš apskaitos dokumentų: sąskaitą faktūrą, PVM sąskaitą faktūrą arba kasos aparato kvitą. Detalesnė informacija nustatyta gyventojų, besiverčiančių individualia veikla (išskyrus gyventojus, įsigijusius verslo liudijimus), buhalterinės apskaitos taisyklėse, kurias rasite čia.

Naudingos nuorodos:

> Informacija apie asmenų veiklos įregistravimą/nutraukimą) čia;
> Informacija iš ko susideda individualios veiklos mokesčiai čia;
> Skaičiuoklė, kuria naudodamiesi galėsite sužinoti, kiek ir kokių mokesčių turėsite sumokėti čia