Mano paskyra (klientams) Profesionalams
Paslaugos
Apie mus Naujienos ir patarimai DUK
Mano paskyra DUK

500 eurų bauda už nelegalaus meistro samdymą?

2023-11-14

Kaip pranešė Laivas nepriklausomas kanalas LNK, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo įvesti baudą už nelegalaus meistro samdymą, kuri siektų apie 500 eurų. Siūlomi pokyčiai turėtų padėti sumažinti nelegalų darbą statybų srityje.

„Pokytis, kurį mes siūlome, nuo kitų metų galėtų atsirasti, jeigu atliekami ne tik statybvietėse statybos darbai, bet apskritai statybos darbai. Reikėtų įsitikinti, kad asmuo dirba legaliai.“

„Reikia suprasti, kad jeigu samdote be sutarčių, be mokesčių, jums paskui įrodyti, kad kažkokį padarė broką, žalą, sugadino kažką, praktiškai būna neįmanoma.“ – teigė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas.

PortalPRO klientai gali būti ramūs – užsisakius platformoje meistrų paslaugas, tokios baudos negresia, nes:

  • Visi PortalPRO platformos meistrai dirba skaidriai, nes tik turintys individualios veiklos pažymą gali registruotis ir teikti paslaugas PortalPRO klientams.
  • PortalPRO platformoje automatiškai sudaroma elektroninė paslaugų teikimo sutartis tarp specialisto ir kliento. Tai užtikrina, kad visos paslaugos, net ir smulkiausio remonto, bus atliktos tinkamai ir pagal sutartį.
  • Visiems per PortalPRO užsakytiems ir atliktiems darbams išrašoma sąskaita faktūra.

Užsakydami skaidriai teikiančių specialistų paslaugas PortalPRO platformoje, smarkiai prisidedate prie geresnės šalies, savo ir savo artimųjų gyvenimo ateities. Taip padedate užtikrinti geresnę sveikatos, socialinę apsaugą, švietimą, infrastruktūrą ir šalies apsaugą.

Svarbu tai, kad nelegalus darbas statybų srityje ne tik mažina paslaugų kokybę, bet ir kenkia visuomenės solidarumui. Sąžiningai dirbantys ir mokesčius mokantys specialistai nukenčia dėl konkurencijos su nesąžiningais, nelegaliai dirbančiais meistrais, kurie nemoka mokesčių. Be to tokių „meistrelių“ neatsakingas ir nekokybiškas darbas, smarkiai prisideda prie meistro reputacijos menkinimo.

Valstybės institucijose nuolat vyksta diskusijos, kaip pažaboti nelegalų darbą, todėl ateityje galima tikėtis dar daugiau ir griežtesnių priemonių, kurios taikomos ne tik nelegaliems meistrams, bet ir jų samdytojams.

Dėkojame socialiai atsakingiems PortalPRO klientams, kurie vertina skaidrų, kokybišką specialistų darbą ir renkasi patikimas PortalPRO remonto ir statybos paslaugas:

🟢 Statybos darbai

🟢 Remonto darbai

🟢Santechnikos darbai

🟢 Elektros darbai

🟢Vidaus apdailos darbai

🟢 Buitinės technikos pajungimas

🟢Valymo paslaugos

🟢Aplinkos priežiūra

Daugiau informacijos Laisvo ir nepriklausomo kanalo, LNK reportaže: čia